Jak číst knihy – Levná knihovna – knihy vždy on-line

Jak číst knihy?

Čtení knih na Levné knihovně probíhá prostřednictvím internetového prohlížeče a není nutné pro jeho funkčnost instalovat žádný další doplňkový program. Díky tomu je možné prohlížet knihy nejen na počítači, ale klidně i na tabletu či chytrém mobilním telefonu, které běžně obsahují www prohlížeč (nejčastěji Google Chrome).

Jak se dostat k Vaši knize?
Po přihlášení do svého účtu zvolte v menu v levém sloupečku položku "Moje knihovna". Pokud nevidíte levé menu (například se nacházíte v prostředí e-shopu), klikněte na ikonu "Můj účet" v pravé horní části stránky.
V sekci "Moje knihovna" vidíte seznam všech knih, které máte v danou chvíli zaplacené a aktivní. Stačí kliknout na název knihy a již se dostanete k jejímu prohlížení.

Čtení knihy
Jednotlivé stránky knihy lze prohlížet podobně jako webové stránky nebo PDF dokument - rolováním dolů se zobrazují následující stránky. Do paměti se vždy načítá až 10 stran dopředu, aby nebylo načítání zbytečně pomalé. 
Pokud se chcete rychle vrátit na obsah strany a najít potřebnou kapitolu, stačí kliknout na tlačítko "Obsah knihy" v horním ovládacím panelu.
Pro rychlé přeskočení na konkrétní stranu (např. po nalezení kapitoly v obsahu) slouží políčko "Přejít na stránku:" v levé části horního ovládacího panelu. Stačí zadat číslo strany a kliknout na tlačítko "Přejít".
Posledním ovládacím prvkem je možnost vyhledávání, která se nachází v pravé části horního panelu. Do políčka zadejte hledaný text a vyhledávač vypíše stránky, na kterých se daný text nachází. Na jednotlivé výsledky lze rovnou kliknout, a tím se přímo přesunout na vyhledanou stranu.

Videonávod ke čtení knih na Levné knihovně